درباره ما

درباره ما

چکیده :

مجموعه پرستار 24 با هدف ارتقاء سطح سلامتی و بهداشت فردی و اجتماعی و ارائه مطالب عمومی و آموزشی ، دراین بخش نسبت به ارائه توضیحات در خصوص ماموریت سایت ، مدیر سایت و همچنین سوابق فردی و حرفه ای ایشان ، چشم اندازها و ارزش های سایت پرستار 24 دات کام اقدام نموده است ، در این صفحه می خوانیم ...

به اشتراک بگذارید

print
چاپ صفحه
send-to-friend
ارسال به دوست
wish
افزودن به لیست علاقه مندی

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 2

درباره پرستار 24 بدانید !

مجموعه پرستار24 فعالیت خود را در مرداد ماه سال 1395 با هدف ارتقاء سطح سلامتی و بهداشت فردی و اجتماعی و ارائه مطالب عمومی و آموزشی در زمینه های مختلف ، بر اساس قوانین و مقررات حاکم بر نظام جمهوری اسلامی ایران و قانون تجارت الکترونیک آغاز نموده است . پرستار 24 با هدف رشد کیفی در زمینه سلامتی و پزشکی در زمینه آموزش افراد راه اندازی شده است و تا رسیدن به این مهم تلاش خواهد کرد.

مباحث اصلی پرستار 24 در زمینه مباحث پزشکی عمومی ، سلامتی ، بهداشت فردی و اجتماعی ، ارائه خدمات پیراپزشکی در منازل ( ویژه شهر اصفهان ) می باشد و با تهیه محتوای اختصاصی تصویری سعی در ایجاد آموزشهای با سطح کیفیت جهانی دارد که برای اولین بار است که چنین سیستمی بصورت آنلاین در کشور عزیزمان ایران اجرا می شود .

اینجانب شکوه شیخی پور کارشناس پرستاری و مدرس اسکراب نرس چشم پزشکی ، اصول ، ابزارآلات و استانداردهای اتاق عمل چشم پزشکی ، عرض سلام ، ادب و احترام خدمت بازدید کنندگان و کاربران عزیز و گرامی سایت پرستار 24 دارم  ، جهت آشنایی شما عزیزان به استحضار میرسانم در سال 1381 در رشته کارشناسی پرستاری ، فارغ التحصیل شدم و دارای 15 سال سابقه کار مرتبط هستم .

شکوه شیخی پور مدرس اسکراب نرس چشم پزشکی

تمایل دارم خلاصه ای از گذشته ی کاری خودم را در این بخش خدمت شما عزیزان بیان نمایم . پس از فارغ التحصیلی بنا بر قوانین مربوطه ، مشغول به گذراندن دوره طرح خود در بیمارستان دولتی شدم ، متعاقب آن در بیمارستان خصوصی در بخش های جراحی و ارتوپدی و ... مشغول به کار شدم که بواسطه تلاش های شبانه روزی خودم پس از گذشت 3 ماه موفق شدم به پست سوپروایزری عصر و شب بیمارستان ارتقاء یابم . که البته همزمان در یک کلینیک خصوصی در بخش اورژانس نیز کار میکردم . در ادامه راه از جانب یکی از دوستان و همکارانم پیشنهادی به من گردید که من را به فکر و اشتیاق وا داشت !

خیلی دوراهی سختی برایم بود !

من  دارای موقعیت و شرایط خوبی بودم !

لیکن این پیشنهاد من را در شرایط جدیدی قرار داده بود !

این پیشنـهـاد چیزی نبود به جزء وارد شـدن در فیـلد چشم پزشکی !

در ابتدا برای قبول نمودن این کار ، بسیار شک و تردید داشتم . چون در آن لحظه من در آن بیمارستان موقعیت خوبی داشتم و به تمامی روتین ها و امورات بخش و سوپروایزری کاملاً تسلط داشتم . ضمناً به دلیل اینکه من کارشناس پرستاری بودم و از چشم پزشکی  ابزار و دستگاه های آن سر رشته ای نداشتم ، این مسئله من را کمی نگران کرده بود !

در ادامه، دست روی دست نگذاشتم و اقدام نمودم به تحقیق و مطالعه راجب به حوزه ی  کاری چشم پزشکی .

دوست داشتم قبل از اینکه در این حیطه شروع به کار کنم اطلاعات اولیه ای در خصوص ابزار ها ، دستگاه ها ، عمل ها و کلاً مفاهیم چشم پزشکی کسب نمایم ، ولی در این زمینه موفق نبودم و متاسفانه شکست خوردم  ! از آنجائیکه هیچ آموزش های جامعی در این زمینه وجود نداشته و ندارد  و من می بایستی بصورت تجربی ، آن اطلاعات را از افرادی که قبلاً در این زمینه کار کرده بودند فرا میگرفتم .

که گذراندن این پروسه برای من کار بسیار وقت گیر و زمانبر بود بطوریکه تا ساعات پایانی شب مشغول مطالعه و شرکت در دوره های خصوصی در جاهای مختلف بودم و گاهاً بنا به شرکت در بعضی از این دوره های خصوصی مجبور شدم هزینه های زیادی را پرداخت کنم . ولی خوشبختانه تمامی این سختی ها بالاخره نتیجه به من داد و باعث شد که من در حال حاضر بالاترین سمت را در بهترین کلینیک تخصصی چشم پزشکی در سطح ایران و خاورمیانه را داشته باشم .

از این موضوعــات که بگذریم ، در حدود 8 ســال پیش بود که تصمیم خودم را با قاطعیت تمـام گرفتم و پـا در عرصه چشم پزشکی گـذاشتم و وارد اتــاق عمل چشم پزشکی شدم . بـا تمـام سختی هایی که در مـاه اول متحمـل شدم ، تـوانستم از مـاه دوم بعنوان Scrub Nurse ( اسکراب نرس ) دوم در عمل ها حضور داشته باشم . همانطور که میدانید Scrub Nurse ( اسکراب نرس ) به معنــای پرستار اسکراب یا همان دستیـار پزشک می باشد و در این مدت با استفاده از منابع داخلی و خارجی ، توانستم اطلاعات مقدماتی در مورد ابزارها کسب نمایم و نحوه ی استفاده از آنها را در حین عمل از پزشکان سوال نمایم .

تا اینکه بصورت باور نکردنی بواسطه موارد فوق و شرکت در دوره های تخصصی خصوصی در 6 ماه اول یکی از سریع ترین Scrub Nurse ( اسکراب نرس ) اتاق عمل شدم . ناگفته نماند در این مدت تلاش های بسیاری نمودم و به واسطه آشنایی و ارتباطی که با بسیاری از شرکت ها و برند های بزرگ وارد کننده تجهیزات و ابزار آلات چشم پزشکی داشتم توانستم اطلاعات مفید و مهمی در رابطه با نحوه کار و نگهداری اینگونه دستگاه ها و ابزارآلات کسب نمایم .

حجم زیاد عمل ها در بیمارستان و کمبود نیرو باعث گردید سرعت عمل من در کار فوق العاده بیشتر شود ، گاهی اوقات تعداد عمل ها در یک روز به 120 عدد می رسید . که سهم من در آن عمل ها در حدود 40 تا 50 عمل در یک روز بود . البته از 7/30 صبح تا 11 شب مشغول به کار بودم . در این مدت بعنوان Staf اتاق عمل نیز مسئولیت داشتم و پس از سه سال به بیمارستان دیگری منقل شدم که اتاق عمل آنجا چند سالی بود که از رونق افتاده بود .

شکوه شیخی پور مدرس اسکراب نرس چشم پزشکی

من به عنوان مسئول اتاق عمل انتخاب شده بودم و پس از گذشت چند روز کاری ، اتاق عمل  با وضعیت بسیار معمولی و راکد تحویل من گردید . خوشبختانه به واسطه شناخت و تعاملی که با برخی از برندها و شرکت های معروف در زمینه چشم پزشکی داشتم ،  مکاتبات اداری با رده های بالاتر و کمک های مدیریت بیمارستان موفق شدم تمامی دستگاه های قدیمی را با دستگاه های جدید تعویض نمایم . در ادامه مقرر گردید اتاق عمل قدیمی بازسازی شود و به یک اتاق عمل چشم مطابق با استاندارد های روز دنیا تبدیل  شود .

این اقدامات که شامل تقسیم بندی فضای اتاق عمل ، ایجاد پکینگ و انبار وسایل تمیز ، احداث دو آسانسور جهت انتقال وسایل کثیف و تمیز از اتاق عمل به CSR و برعکس ، ایجاد اتاق های  Scrub و ... می شد در حدود 70 روز به طول انجامید و به لطف خداوند متعال و حمایت های مدیریت توانستم این وظیفه محول شده ، را با موفقیت کامل پشت سر بگذارم .

پس از بازسازی و ساخت اتاق عمل جدید چشم پزشکی ، نوبت به تجهیز نمودن آن رسیده بود . در ادامه به واسطه شناخت و تعاملی که با برخی از برندها و شرکت های معروف در زمینه چشم پزشکی داشتم و همچنین حضور در سمینارهای چشم پزشکی از جمله : فارابی که کسب کرده بودم ، توانستم اتاق عمل را بصورت کاملاً ایده آل و استاندارد تجهیز نمایم و بسیار خرسندم که اطلاعات و دانشی که در مراحل قبلی با زحمت و تلاش بسیار زیاد کسب نموده بودم باعث شد با اجرای چند تکنیک ساده تعداد عمل های بیمارستان ماهیانه بیش از 10 برابر شود و این یعنی خدمت رسانی بهتر و بیشتر به هموطنان عزیز و افزایش چشم گیر درآمدزایی بیمارستان در مدتی باور نکردنی .  

پس از گذشت 3 سال که در این اتاق عمل مشغول به کار بودم ، از افتتاح یک کلینیک خصوصی مدرن با خبر شدم . این کلینیک یکی از بهترین کلینیک های چشم پزشکی در سطح ایران و حتی خاورمیانه می باشد . روزانه پزشکان به نام و بزرگی در آن حضور دارند . که مسلماً ورود به چنین کلینیکی کار دشواری بود و شانس ورود برای هر فرد وجود ندارد ، باز هم یکبار دیگر دانش قبلی به کمک من آمد و نه تنها باعث ورود من به کلینیک شد ، بلکه باعث شد بالاترین سمت نیز در این بخش به من تعلق گیرد .

حال که به گذشته خودم فکر میکنم ، می بینم که می توانستم همان کار قبلی خودم را ادامه دهم و این همه سختی و هزینه را متحمل نشوم.

ولی حالا که به رزومه کاری خود نگاه میکنم این اطلاعات و دانش ها باعث شده تا سابقه حضور موفق و نقش کلیدی در بیش از 15000 عمل موفق را داشته باشم ، حس میکنم تصمیمی که گرفتم و راهی که انتخاب کردم کاملاً درست بوده و ارزشش را داشته است .

امیدوارم همچنان بتوانم برای جامعه خود تاثیر گذار و ارزش آفرین باشم و گام کوچکی را در آموزش افراد علاقمند به این عرصه را داشته باشم .


برای موفق شدن و انجام کارهای بزرگ باید تغییر کنید ، اما این انتخاب شماست که دردسر تغییر نکردن را انتخاب کنید یا سردرد تغییر را !


 شکوه شیخی پور مدرس اسکراب نرس چشم پزشکی

شکوه شیخی پور مدرس اسکراب نرس چشم پزشکی  ، اصول ، ابزارآلات و استانداردهای اتاق عمل چشم پزشکی

شروع فعالیت : 1381

شروع فعالیت حرفه ای : 1388

صاحب امتیاز برند : چندین سایت معتبر در زمینه پزشکی از جمله : پرستار 24 و چشم یار و...

تحصیلات: فارغ تحصیل از رشته کارشناسی پرستاری

 سوابق کاری و حرفه ای 

1 – سوپروایزر بیمارستان

2 – مسئول بخش های جراحی و ارتوپدی

3 – استاف اتاق عمل جنرال و چشم پزشکی

4 – مسئول اتاق عمل چشم پزشکی

5 – مسئول CSR

 مهارت ها

1 – حضور موفق و نقش کلیدی در بیش از 15000 عمل های مختلف چشم پزشکی

2 – تسلط کامل برای کار با انواع دستگاه های فیکو و ویترکتومی از قبیل : ...و Alcon _ Infinite _ Dorc _ Pentassis

3 – حضور فعال و موفق در انواع عمل های چشم از قبیل :

 Cataract Surgery _ Phakic IOL _ Keratoplasty ( LK ، DALK ، DSEK ، DEMK ) _ Trabeculectomy _ Strabismus _ Retina _ Scleral Buckling _ Anterior Vitrectomy _ Shunt Operations ( Ahmad Valve )  

 دستاوردها و موفقیت ها

1 – سابقه حضور فعال و موفق در عمل پیوند DEMK بعنوان Scrub Nurse با دکتر Michael D Straiko,MD USA

2 – آموزش پرسنل مبتدی و تازه کار به عنوان اسکراب و سیرکولر

3– نظارت و تجهیز نمودن اتاق عمل از نظر ابزارآلات و مصرفی های اتاق عمل بنا به میزان و نوع عمل های چشم پزشکی

4 – نظارت و بازسازی اتاق عمل یکی از بیمارستانهای دولتی و استفاده مناسب از فضاهای بلا استفاده

5 – نظارت و راه اندازی سیستم جدید استریلاسیون و حمل و نقل پگ ها و ست ها توسط آسانسور

6 – نظارت و بازسازی و تفکیک فضاهای CSR

7 – اجرای طرح تعویض دستگاه های قدیمی و بلا استفاده چشم پزشکی با دستگاه های به روز و مقرون به صرفه

چشم انداز و ارزش های پرستار 24

1 - همواره سعی در پیشرفت داریم

2 - رضایت کاربران بزرگترین سرمایه ما است

3 - یادگیری و پیشرفت برای ما هیچ حد و مرزی ندارد

4 - خلاقیت و نوع آوری اصل کار ما است

5 - ما به گفته هایمان متعهد و پایبند هستیم

6 - همواره پذیرای تغییر هستیم

7 - پذیرای نظرات ، انتقادات و پیشنهادات شما هستیم


شکوه شیخی پور مدرس کلیه دوره های آموزشی ارائه شده در پرستار 24 می باشد .

مراقب سلامتیت باش چون خیلی مهمه !

مشتاقانه منتظر ارسال نظرات ، پیشنهادات و ایمیل های شما همراهان عزیز و گرامی در تمامی بخش ها هستیم - پرستار 24

دوستدار شما شکوه شیخی پور

نظرات كاربران

نظرات خود را با ما در میان بگذارید

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
parasto 2020 در تاریخ ۱۳۹۶/۰۵/۰۷ گفته:
۰ ۰ | ۰

شاد و موفق باشید.

akbar kharazi در تاریخ ۱۳۹۶/۰۵/۰۳ گفته:
۰ ۰ | ۰

موفق و پیروز باشید.

آرزو جان نثاری در تاریخ ۱۳۹۶/۰۲/۱۹ گفته:
۰ ۰ | ۰

با سلام خدمت خانم شیخی پور عزیز
من تصادفاً با سایت شما آشنا شدم . بخش درباره ما سایت شما را خواندم . خیلی خوشحالم که با شما که در کار خودتان ماهر و حرفه ای هستید آشنا شدم . مشخصه که در حال اضافه کردن سایر بخش ها به سایت هستید . ان شا الله که موفق و سربلند باشید .

شکوه شیخی پور در تاریخ ۱۳۹۶/۰۳/۰۸ پاسخ داده:
۰ ۰ | ۰

با سلام و درود خدمت آرزو عزیز

سپاس از شما بابت ارسال نظر، ابراز لطف و احساسات مثبت و پر انرژی تان

من نیز برای شما از درگاه خداوند منان آرزوی سلامتی، تندرستی و موفقیت مسئلت دارم.

شاد باشید.

 

پاسخ

عضویت در خبرنامه سایت

اگر میخواهید آخرین پیشنهادات ما را در ایمیل شخصی خود دریافت کنید در خبرنامه ما عضو شوید.